До дня народження Василя Сухомлинського

    Як зазвичай святкують день народження? Їдять смаколики, дарують подарунки, співають пісні… А як найкраще відсвяткувати день народження дитячого письменника, мислителя, педагога? Звичайно, згадуючи його творчість і розмірковуючи про його життєві цінності. Саме так учні 5-В класу гімназії №19 «Межигірська» вирішили відсвяткувати день народження Василя Сухомлинського, якому 28 вересня виповнилося б 100 років.

    Зібравшись у шкільній бібліотеці, гімназисти переглянули слайди з біографією В. Сухомлинського і були вражені тим, яку велику кількість творів він написав: 55 педагогічних праць, більше 500 статей, понад 1500 оповідань і казок для дітей. Учні переглянули організовану в бібліотеці книжкову виставку із написаними висловленнями В. Сухомлинського, які вже стали крилатими: «Дитина – дзеркало родини», «Роки дитинства – це насамперед виховання серця», «Школа – це жива думка, і дитина в ній – мислитель».

    Учні переказували заздалегідь прочитані оповідання та радили своїм однокласниками прочитати ті мініатюри, які їм найбільше сподобалися: «Бо я – людина», «А серце тобі нічого не наказало?», «Що посієш, те й пожнеш», «Хочеться сказати щось ніжне-ніжне», «Щоб ти став кращим». Діти також прочитали вголос деякі оповідання, які підібрала для них бібліотекар.

    В. Сухомлинський усією своєю творчістю намагався спонукати дітей до роздумів над власними вчинками і поведінкою, сприяти розвитку творчого і критичного мислення, усвідомленого прийняття моральних правил і норм, вміння слухати і чути іншого, саме тому художній доробок цього талановитого педагога цікавий і корисний сучасним дітям.

Надія Федорівна  Дорохова,
завідуюча бібліотекою