Вклонімося хлібу – він святий!

    З давніх-давен народ наш понад усе цінував хліб і сіль. Хліб в українців символізує багатство і достаток, а сіль – гостинність і щирість. Із хлібом-сіллю, як дорогих гостей, зустріла учнів 6-Б класу завідуюча бібліотекою гімназії №19 «Межигірська» Надія Федорівна Дорохова, продемонструвавши дітям красу українського звичаю, який має глибоке коріння. Шестикласники разом зі своїм класним керівником Аллою Анатоліївною Балдинюк завітали до бібліотеки, щоб взяти участь у проведенні усного журналу «Вклонімося хлібу – він святий!».

    Такий різновид колективної форми виховної роботи як усний журнал передбачає подачу матеріалу відповідно до тематичних блоків-рубрик, використання засобів наочності та пізнавальних різнопланових елементів.

    Розповідаючи про хліб, учні тримали його на рушнику, що сприяло створенню урочистого піднесеного настрою. Перенестися в осінню атмосферу збору пшениці та жита допомагали кетяги калини на столах і приклеєні на книжкових полицях жовті й червоні кленові листочки, а також тематична книжкова виставка.Учні підготували цікаві розповіді про те, коли з’явився хліб на землі, як люди навчилися його вирощувати, чому жодне свято в Україні не обходиться без хліба та чому українці так його шанують.

    В народі кажуть: «Земля на зернятці стоїть», адже саме на колоску, такому звичайному і водночас дивовижному, з віку в вік трималася людська доля. Наші предки заповідали нам ставитися до хліба як до святині, і після участі в усному журналі шестикласники зрозуміли, чому йдеться саме про таке ставлення.