Читаю сам – пропоную вам

    Якщо ввести в інтернеті запит на пошук найцікавіших книжок, то можна знайти численні статті з різними рейтингами, наприклад: «Топ-5 книг для приємного дозвілля», «10 цікавих книг, які можна прочитати за один вечір», «13 найкращих світових бестселерів», «20 книг, що змінюють життя», «50 книг, які ви маєте встигнути прочитати за своє життя». Ці рейтинги складені дорослими для дорослих або дорослими для дітей.

    Але хто знає краще, ніж самі діти, які книжки їх цікавлять? От семикласники гімназії №19 «Межигірська» і вирішили створити подібний список книжок, які б вони порадили прочитати своїм одноліткам.

    Вже стали традиційними зустрічі учнів сьомих класів, які входять у Раду бібліотеки, зі своїми однокласниками та з молодшими школярами, для обговорення прочитаних книг. Цього тижня учні разом зі вчителем світової літератури Інною Черненко прийшли до бібліотеки, щоб розказати друзям про найцікавіші, на їхній погляд, книги і порадили прочитати ті, які їх найбільше вразили.

    Протягом зустрічі були також використані елементи змагальності. Учні роздрукували ілюстрації до різних книг і розрізали їх, створивши пазли. Після того вони об’єдналися у дві групи і змагалися, хто швидше складе пазли і відгадає, до яких книжок вони відносяться. Діти також провели вікторину, яка включала запитання про програмні твори з української та зарубіжної літератури.

    А які рейтинги найзахоплюючих книжок складуть учні інших класів? Цікаво, чи будуть у списках однакові твори? Бібліотека чекає любителів читати для визначення найкращих книжок, які вони хотіли б порадити своїм одноліткам.

Надія Федорівна Дорохова,
завідуюча бібліотекою