Війна в Афганістані: трагедія та жертовність

    З метою відзначення Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав з учнями старших класів гімназії № 19 «Межигірська» був проведений тематичний урок історії «Війна в Афганістані: трагедія та жертовність» за участю ветерана Збройних Сил України, учасника бойових дій в Афганістані полковника запасу Дорохова Миколи Сергійовича.

    Ця дата має історичну та соціальну важливість для України. Війна залишила невиліковну рану у серцях тих, хто брав участь у бойових діях, хто втратив синів чи батьків.

    Ветеран війни розповів учням  історію війни в Республіці Афганістан, ознайомив з архівними фотографіями, мемуарною, історичною та художню  літературою, записами  авторів героїко-патріотичних пісень на «афганську» тематику.

    Учні переглянули документальний фільми про причини війни, епізоди бойових дій, мужність військовослужбовців в боях, загибель та поранення учасників війни, труднощі адаптації ветеранів війни у мирне життя.

    Особливе хвилювання у молоді викликала розповідь вчительки історії Ярош Ніни Миколаївни про загибель у тій війні її близького родича.

    Полковник запасу Дорохов М.С. порекомендував учням відвідати Меморіальний комплекс пам’яті воїнів України, полеглих в Афганістані та учасників антитерористичної операції, включитися у волонтерську роботу щодо відвідування ветеранів війни, які перебувають у госпіталях, лікарнях, або за місцем їх проживання.