Лесин рушник

    Вишитий рушник здавна був оберегом кожної української родини. Жодна важлива подія в житті наших предків не відбувалася без рушника: з хлібом-сіллю на рушнику зустрічали гостей, дарували на знак згоди сватам, давали в далеку дорогу синам, використовували під час різних обрядів на весіллях.

    Під час відзначення Шевченківських днів вчитель української мови і літератури Наталія Олександрівна Шеремета у бібліотеці гімназії провела з учнями 5-Б класу просвітницьку годину, присвячену одному незвичайному рушнику. Діти дізналися, як рушник поєднав трьох видатних українців: Тараса Шевченка, Лесю Українку та Михайла Коцюбинського.

    Леся Українка, захоплена творчістю Кобзаря, вишила рушник і повісила його над портретом Тараса Шевченка в будинку на Тарасовій горі в Каневі. Протягом довгого часу ніхто не знав, який саме рушник привезла Леся, адже рушників там було багато. Відшукати його допоміг Михайло Коцюбинський, який в своєму нарисі детально описав Лесин рушник. І  сьогодні ми можемо його побачити в Київському музеї Тараса Шевченка.

    Здається, ми дуже багато знаємо про Кобзаря, але все одно залишаються невідомі нам моменти, які дивують і захоплюють. П’ятикласники надовго запам’ятають цю незвичайну історію про Лесин рушник.

Надія Федорівна Дорохова,
завідуюча  бібліотекою