Аліска фронтова лисичка       

    В українській народній творчості образ лисички зустрічається досить часто. Хто не знає казок «Лисиця та журавель» або «Лисичка-сестричка та вовк-панібрат»? Існує також багато прислів’їв і приказок про лисицю. Наприклад, в народі кажуть, що з лисами й сам лисом станеш, кожна лисиця свій хвостик хвалить, лисиця спить – курей бачить…

    Учні 5-6 класів і подумати не могли, що, завітавши до бібліотеки для обговорення книжки про лисичку, вони почують щось нове. Одного березневого дня завідуюча бібліотекою запропонувала учням послухати уривки з книжки «Аліска фронтова лисичка», яку написала прес-аташе однієї з військових частин Збройних Сил України, учасниця бойових дій, Олена Мокренчук.

    Основою повісті стала реальна історія, що відбулася поблизу прифронтової Авдіївки в 2017 році. Маленьке лисенятко через воєнні події залишилося без мами, але знайшло нову сім’ю серед військових. Написана зрозумілою для дітей мовою розповідь про пухнасту подругу українських бійців розкриває деякі факти про бойові дії, трагедії та перемоги захисників Вітчизни під час збройного конфлікту на сході України.

    Діти з цікавістю слухали про переживання руденького звірятка, які тісно переплелися зі складними буднями військових, уважно розглядали фотографії бійців із лисенятком, думали про щось своє із серйозним виразом облич.

    Відтоді у п’ятикласників і шестикласників образ лисички асоціюється не лише із народною творчістю, але й з воєнними діями в нашій державі, зі сміливими українськими бійцями та зі сподіваннями про мирне життя.

Надія Федорівна Дорохова,
завідуюча бібліотекою