Людина, без якої школа неможлива…

     Як «без Подола Киев невозможен», так не може бути школи без Варвари Антонівни Свинаренко і Анни Матвіївни Рибалко. Для мене це особливі люди. І не тільки як «дорослі» наставники. Саме вони приймали мене до школи після інституту. Вчили говорити, вести урок і журнал, спілкуватися з батьками, колегами, дітьми. Вчили бути тактовною, розсудливою, поміркованою у своїх діях, а, головне, в словах.
Це – мудрість нашої школи. Це – корисні поради. Це – турботи. Це – безмежна людська допомога.

                                                                      Інна Леонідівна Черненко,
учитель світової літератури вищої категорії,
старший вчитель

     На мою думку, кожна школа тримається на 2-х складових: з одного боку – це учні, а з другого – вчителі. Це свого роду два однакові крила, і щоб відбувався «політ», потрібно, щоб ці крила не стільки кількісно, скільки якісно були повноцінними. Але відомо, що за кількістю перша частина, тобто учні, переважає другу. Тому, щоб була рівновага, друга (вчителі) повинна бути високої якості. Простіше кажучи, щоб кількість переросла в якість.
     Саме такими високопрофесійними педагогами і повинен славитися кожний вчительський колектив. Звичайно, незамінних учителів немає. Але є такі, які за своїми професійними, морально-етичними, духовними якостями є лідерами, ведучими. До таких, я, в першу чергу, відношу Варвару Антонівну Свинаренко. Не знаю, наскільки наша школа неможлива без неї, але я глибоко переконана, що вона без школи не уявляє свого життя.

Олена Миколаївна Музичук,
учитель англійської мови вищої категорії,
старший учитель

     Тамара Василівна Бондарчук, вчителька початкових класів, навчалася сама в нашій школі. Її вчителькою української мови була молоденька, ще зовсім без досвіду, а зараз вчитель-методист Мельниченко Галина Володимирівна.
     Тамара Василівна, закінчивши нашу школу, повернулась сюди вчителювати. Багато років, багато першокласників зустріла і через 3-4 роки провела, вкладаючи в їхні душі і серця так багато хорошого. Вчить, розвиваючи, розпізнаючи здібності, нахили, таланти. Не дає згаснути жодній «зірочці», все помічає, порадить, підтримає.
     Тамара Василівна – приклад мудрості, витримки, жіночності, професійності.

Надія Миколаївна Пасічник,
учитель світової літератури вищої категорії,
старший учитель

     Рибалко Анна Матвіївна має багатий досвід завуча, чуйна, скромна людина. Вона завжди допомагає і підтримує в скрутних життєвих ситуаціях, вірний друг, дає правильні, розумні поради. Я не бачу гімназії без неї.
     Працюючи з Володимиром Андрійовичем Яременком, я завжди відчувала підтримку і дружелюбність. Допомога відчувалася в усьому учбовому процесі. Я дуже вдячна йому за це. Він має великий досвід роботи, вболіває за школу. Учні шанують Володимира Андрійовича і не бачать його без гімназії.

Наталія Данилівна Кіркевич,
учитель англійської мови вищої категорії,
учитель-методист

     Людина, з якою школа можлива, це, звичайно, Наталія Данилівна Кіркевич. Прийшла вона тихо, спокійно на посаду заступника директора з англійської мови у 1985 році. З тих пір спілкування з Наталією Данилівною, людиною істинно інтелігентною, це школа людяності, це школа мудрості, це життя. Вона прийшла і полюбила дітей школи №19, колег школи №19, школу №19. Ця любов зігріває її до цього часу, ця любов підтримує її у важких життєвих ситуаціях, ця любов вселяє в неї віру бути потрібною всім нам.

Володимир Андрійович Яременко,
учитель математики вищої категорії,
учитель-методист

 

     Я так поріднилася, зрослася з моєю 19-ою школою, що не уявляю школу №19 без себе. Та я розумію, що стіни цієї школи ніколи не забудуть моїх колег і друзів. Спочатку хочеться назвати Руденко Віру Петрівну, яка була хранителем цього дому багато років, і біль передчасної втрати не втихає.
     Дай, Боже здоров’я тим, хто допомагає і порадою, і ділом, радіє і сумує разом зі мною. Це директор Шкуренко Віталій Павлович, учитель початкових класів Чередник Софія Борисівна, учитель української мови і літератури Мельниченко Галина Володимирівна, учителі математики Рубінківська Белла Ісаківна, Посвятенко Ганна Степанівна, бібліотекар школи Дорохова Надія Федорівна і ще багато, багато інших, без яких я не уявляю ні себе, ні школу. З ними цікаво і швидко пролетіли всі роки у школі. Проходить моє шкільне життя, і я їм всім, всім дуже вдячна.
     Сьогодні я збагнула: так, як я раніше не уявляла школу без себе, так тепер я не уявляю себе без школи.

Ніна Миколаївна Ярош,
учитель історії вищої категорії, учитель-методист


   Міццю будь-якої будови є фундамент. Школа як навчальний заклад має свою. Опору-керівника. Ним є директор зі своїми заступниками. Хіба можна уявити школу №19 без Ольшевського Михайла Антоновича – серйозного, мудрого, роками досвідченого. Запрошував учителювати молодь, учив їх бути педагогами, вимагав сумлінності в роботі. Словом, творив свою школу.
    Віталій Павлович Шкуренко, Віра Петрівна Руденко… саме при них наша школа зазвучала в районі і в місті, зростала кількістю учнів. Найбільше Віталій Павлович та Віра Петрівна цінували творчого учителя, всіляко заохочували до роботи. Хотілося працювати. Радісно було від того, що твої вихованці зростають гармонійно розвиненими особистостями.
     Спливають роки. І вже спеціалізована школа отримує статус гімназії №19 „Межигірська”. Мені, старожилу цього освітнього закладу, приємно спостерігати за тими змінами, що сталися в гімназії. Оновлена їдальня, осучаснюються кабінети, класні кімнати, бібліотека, обладнується ще один комп’ютерний клас, а поряд сходів з’явилися прапори – символіка школи, району, держави. Наші учні мають свою форму з емблемою гімназії №19 „Межигірська”. Побільшало в колективі молодих учителів, робота активізувалася. Особливо для школярів стали цікавими зустрічі з відомими людьми. Але найприємнішим, родзинкою для переможців МАН, олімпіад, конкурсів є винагорода гімназії.
    Упевнена, що все це завдяки молодому, енергійному, творчому керівництву нашого навчального закладу.
    А започаткувала все це директор гімназії Достав Лариса Василівна при підтримці завуча початкових класів Білик Наталії Іванівни.
    Розумні, сумлінні в роботі, вимогливі в першу чергу до себе, цілеспрямовані.
    Отже, переконана, що саме без таких людей школа існувати не може. За ними ще й їхня молодість!

Галина Володимирівна Мельниченко,
учитель української мови вищої категорії,
учитель-методист

     У моїй пам’яті закарбувалися імена багатьох хороших вчителів. Але особливий слід залишив учитель математики й фізики Горнопольський Анатолій Фомич. Він був педагог з великої літери. Саме педагог, а не просто висококласний вчитель. Його авторитет серед учнів і, мабуть, учителів тримався на його порядності, людяності, любові до дітей.

Олена Миколаївна Музичук,
учитель англійської мови вищої категорії,
старший учитель