У рамках упровадження Всеукраїнського науково–педагогічного проекту «Інтелект України» з 2015–2016 навчального року в гімназії № 19 “Межигірська» відкрито клас, який працює за цією програмою.
Зацікавленість проектом, перші досягнення дітей та схвальні відгуки батьків стали поштовхом до прагнення поділитися з учителями Подільського району інформацією про надзвичайні можливості «Інтелекту України», адже гімназія №19 «Межигірська» єдина в районі долучилася до науково–педагогічного проекту.
Так 25 лютого в гімназії відбувся семінар за темою: «Розвиток інтелектуального потенціалу учнів початкової школи, як забезпечення готовності до інтенсивної навчально-пізнавальної діяльності», на якому були присутні голови методичних об’єднань вчителів початкових класів та методист Управління освіти Подільського району Крайчук Вікторія Миколаївна.
Семінар був присвячений розгляду питань проектної програми «Інтелект України» та її впливу на інтелектуальний розвиток учнів, вміння сприймати ними навчальний матеріал.
Семінар відкрила директор гімназії Лариса Василівна Достав, яка познайомила присутніх з навчальним закладом, його спеціалізацією, традиціями і досягненнями. Заступник директора з навчально-виховної роботи Наталія Іванівна Білик презентувала проект «Інтелект України» з усіма його особливостями та перевагами, конкретно і наочно окреслила риси, які відрізняють проект від інших.
Вистава театру «Sinderella» продемонструвала розвиток творчих здібностей учнів початкової школи засобами художньої діяльності, інтегрованими в англомовне середовище як шлях здобуття власного естетичного досвіду – складової інтелекту дитини.
Педагоги гімназії – учителі, керівники гуртків, практичний психолог – продемонстрували, що робота над розвитком інтелекту впроваджується комплексно: розвивається інтелектуальна креативність шляхом створення проблемних ситуацій на уроці математики; поглиблюються ціннісні орієнтації екологічного спрямування з використанням елементів розвитку дрібної моторики рук; доводиться позитивний вплив «правильних» комп’ютерних ігор на формування елементів логічного мислення; тренується образне творче мислення, увага та пам’ять; розвиваються мовленнєві компетентності учнів тощо.
Особливо зацікавилися вчителі уроком «Людина і світ» в 1 класі за проектною програмою, адже змогли на власні очі побачити методику роботи вчителя та реальність опанування непростого матеріалу учнями.
Зміст семінару отримав високу оцінку фахівців: з’явилися професіонали-прихильники, які зацікавилися, захотіли донести інформацію до своїх керівників і взяти участь у науково–педагогічному проекті «Інтелект України».