Слово Кобзаря звучить в серцях понині!

     Найціннішими свідченнями життя та діяльності Тараса Григоровича  Шевченка – Великого Кобзаря – є його геніальні твори. Бо немає такої події в нашій історії, де б його слова втрачали актуальність. Доля подарувала поетові і талановитому художнику лише 47 років нелегкого життя. Він став велетнем духу, пророком, вийшов далеко за межі своєї долі й на повні груди заявив світові про Україну. У багатьох українських сім’ях портрет митця-пророка висів на стіні поряд з іконою. Ця традиція жива й донині. «Кобзар» часто порівнюють зі Святим Письмом. Всього поетові (за останніми даними) встановлено 1384 пам’ятників, майже півтори сотні розмістились у 35 країнах світу.

     За ініціативою ради бібліотеки в гімназії були проведені шевченківські читання «Слово Кобзаря звучить в серцях понині», присвячені  202 річниці від Дня народження Тараса Григоровича  Шевченка. Особливістю читань цього навчального року була активна участь учнів всіх класів; підтримка заходу вчителями гімназії; учасники читань не тільки декламували вірші, а й виконували пісні, грали на музичних інструментах;  багато дітей прийшли зі своїми Кобзарями, які  у них  дома є настільними книгами і передаються із покоління в покоління. Метою читань стало ознайомлення учнів із біографією та творчістю Тараса Шевченка, виховання поваги і шанобливого ставлення до поета, почуття гордості за Україну, розвиток навичок виразного читання, акторської майстерності учнів.

     На допомогу учасникам читань було підготовлено книжкові виставки,  демонстрація відеофільмів, видано для користування більш 40  «Кобзарів» та книжок із віршами Тараса Шевченка. У затишній неформальній атмосфері учасники читань розкрили Великого Кобзаря не пам’ятником, а живою людиною, яка постає емоційним співрозмовником з небайдужим серцем, якому болить Україна.

     Візьмімо в руки «Кобзаря», перечитаймо, віднайдемо для себе щось нове. Учімося в нього любити Україну, бути синами і дочками якої нам накреслено долею. І, можливо, саме тоді здійсниться мрія великого поета:

«І мене в сім’ї великій,

В сім’ї вольній, новій

Не забудьте пом’янути

Незлим тихим словом».

Завідуюча бібліотекою Дорохова Н.Ф.